9 maja dowiesz się, jak bezpiecznie bawić się z psem! - Wirtualne Żory

Kredyt pogodny 

unnamed

Dowiedz się, jak bezpiecznie bawić się z psem!

Czy merdający psi ogon, to zawsze oznaka radości? Jak prawidłowo podejść do czworonoga i co zrobić, gdy zwierzę nas zaatakuje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą goście Centrum Handlowego Auchan Żory. W najbliższą sobotę podczas bezpłatnych warsztatów każdy dowie się, jak prawidłowo zachować się w kontakcie z najlepszym przyjacielem człowieka.

 

 

 

 

Mokre nosy, cztery łapy i bezgraniczna miłość, jaką darzą swoich właścicieli – to wszystko charakteryzuje psy. W kontakcie z nimi należy jednak wiedzieć, jak prawidłowo się zachować, aby  przyjaźń ze zwierzęciem była przyjemnością, a nie zagrożeniem. Dotyczy to głównie dzieci, które nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.

Podczas warsztatów „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko”, które w sobotę 9 maja odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Żory, uczestnicy zajęć będą mieli okazję spotkać się z czterema przeszkolonymi psami terapeutami oraz ich opiekunami - wykwalifikowanymi dogoterapeutami. Poprzez zabawy edukacyjne dzieci oraz ich rodzice poznają między innymi mowę ciała zwierzaków, dowiedzą się, jak bezpiecznie bawić się z psem, a także poznają zasady prawidłowego reagowania na atak zwierzęcia.

- Poprzez spotkanie edukacyjne w naszej galerii chcemy uświadomić, przede wszystkim najmłodszym, że zwierzę to nie zabawka i że ma ono swoje emocje i potrzeby. Od tego, czy dziecko umie je prawidłowo zidentyfikować zależy jego bezpieczeństwo w kontakcie z czworonogiem. Warsztaty z pewnością dostarczą każdemu takiej wiedzy – mówi Aleksandra Złotek, menedżer CH Auchan Żory.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, co jest ważne podczas spaceru z psem oraz jak prawidłowo karmić i szkolić pupila. Opiekunowie przedstawią także role, jakie czworonogi pełnią w społeczeństwie, np. ratownika, terapeuty czy psa policyjnego.

Spotkanie „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko” odbędzie się w sobotę 9 maja w Centrum Handlowym Auchan Żory przy ulicy Francuskiej 11. Zajęcia edukacyjne oraz spotkanie z psimi terapeutami odbędą się w godzinach otwarcia galerii handlowej. Udział w warsztatach jest bezpłatny!


pressta cdest

Nasze forum

Could not connect to MySQL.

Z albumu WŻ

WŻ Historia
WŻ Historia

Kalendarium

dziś są imieniny:
Katarzyny, Boguslawa
wszystkiego najlepszego
życzy redakcja.

Urząd Miasta

Aktualności

Aktualności Urząd Miasta Żory

MOK Żory