Żorzanie Za Granicami - Agnieszka Shoshi - Wirtualne Żory

Kredyt pogodny 

Zorzanie Za Granicami

 

 

 

 

 

 

 

Żorzanie Za Granicami (ŻZG) to nasz nowy cykl artykułów przedstawiający życie żorzan, którzy zdecydowali się na stałe wyjechać z Polski. Postanowiliśmy sprawdzić, jak teraz wygląda ich życie oraz czym zajmują się na co dzień.

 

Nowy cykl rozpoczynamy od historii Agnieszki Shoshi, która w Żorach pracowała w Zespole Szkół nr 2 im. ks. J. Tischnera jako nauczycielka języka francuskiego.

FOR ENGLISH, SEE BELOW

 

Wyjechała do Wielkiej Brytanii w 2003 roku, gdzie oprócz pracy w college’u jako kierownik biura, swój wolny czas poświęca jednej z wielu pasji – tańcowi. Podążając za chęcią rozwoju, Agnieszka zapisała się do znajdującej się w północnej dzielnicy Londynu indyjskiej szkoły tańca i fitnessu K’z Dance Entertainment. Nieoficjalnym mottem szkoły jest:  „Podaruj nam 100% swojego zapału, my podarujemy Ci styl i technikę”. Ów motto zdało się podziałać na Agnieszkę niczym magia, gdyż dwa miesiące treningów później, dostała zaproszenie do uczestnictwa w występach w kilku miejscach w Londynie podczas religijnego festiwalu znanego jako Navratri. Miesiąc po tym, Agnieszka tańczyła już tak dobrze, że mogła zaprezentować swoje umiejętności podczas jednego z największych hinduskich świąt – Diwali.

Dotychczasowa nauczycielka na powrót stała się uczennicą i z radością uczęszcza na lekcje tańca indyjskiego. Jak widać, drzemie w niej ogromny talent, gdyż mając za sobą jedynie 4 miesiące nauki tańca, już teraz pomaga założycielowi szkoły Kalpesh’owi Zalavadiya prowadzić warsztaty dla początkujących. Na pytanie jak widzi siebie za 5 lat, Agnieszka odpowiada: „Cieszę się tańcem i ciągle się doskonalę. W K’z Dance uczymy się od siebie nawzajem. Chciałabym nagrać polsko-indyjski klip taneczny na Youtube oraz wystąpić w Żorach i większych miastach takich jak Kraków, a przede wszystkim marzę o pokazie dla ambasady Indii w Polsce.”

Pracując w Żorach, zwykła mawiać do swoich obawiających się języka francuskiego uczniów: „Nie będziesz miał pewności, że jest trudno, dopóki nie spróbujesz, daj sobie szansę”. Z kolei Kalpesh, założyciel szkoły tańca powiedział: „Każdy z nas ma jakiś talent, którym może się podzielić z innymi. My w K’z Dance Entertainment wierzymy, że taniec jest darem, a podarunki są po to, żeby się nimi cieszyć i dzielić z innymi. Wierzymy, że umiejętności są ściśle związane z wiarą w samego siebie.” Oboje zachęcają do podążania za swoją pasją, bo – jak zgodnie mówią – nigdy nie wiadomo, gdzie może ona zaprowadzić człowieka.

Zarówno Kalpesh, jak i cała grupa K’z Dance kocha muzykę indyjską i taniec. Dlatego też postanowili zawitać do naszego miasta i zorganizować warsztaty taneczne w 2016 roku dla wszystkich mieszkańców Żor oraz okolic. O szczegółach będziemy informować Was na bieżąco, możemy jedynie zdradzić, że każdy – bez względu na wiek czy umiejętności – będzie mógł wziąć udział w warsztatach!

Jak widać, wyjazd za granicę może wiązać się z odnalezieniem nowej pasji – tak też było w przypadku Agnieszki. To, co odkryła w Wielkiej Brytanii, ma ogromny wpływ na jej obecne życie. Mamy nadzieję, że będzie dzielnie kontynuować naukę tańca indyjskiego i, kto wie?, być może przyczyni się do popularyzacji jeszcze orientalnej dla Polaków kultury dalekich Indii?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia fanpage’a K’z Dance Entertainment https://www.facebook.com/kzdanceentertainmentltd oraz ich strony internetowej http://kzdance.co.uk/.

Korzystając z okazji, Agnieszka Shoshi przesyła Dyrekcji i byłym koleżankom i kolegom z ZS nr 2 w Żorach serdeczne pozdrowienia i noworoczne życzenia spełnienia marzeń.

 

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skontaktuj się poprzez prywatną wiadomość na naszym fanpage’u!

 

Na zdjęciu poniżej Agnieszka wraz z grupą K'z Dance Entertainment!

wz

---------

 

We are starting our brand new cycle of articles bringing you stories featuring people who left Zory to settle overseas. We want to find out how they are doing and what they are up to in their daily life.

To open the series we would like to present a story of Agnieszka Doros- fomer French teacher in ZS Nr 2 in Zory. She left Zory in 2003. Agnieszka works as a business manager in one of London colleges but one of her favourite pass-times is dancing. Following her passion for dancing, she joined Indian dance & fitness classes of Bollywood with K’z Dance Entertainment UK. (www.kzdance.co.uk )

And now Agnieszka became part of the group, performing at various London venues with K'z Dance and she participates in Bollywood dance workshops with different audiences.

Agnieszka says she really enjoyed dancing during the Indian religious festival known as Navratri and during Diwali-the festival of lights .

Agnieszka also says that it will be a good fun for people in Zory, Krakow and Warsaw, including Indian Embassy in Poland to experience Bollywood dancing from K'z Dance UK one day in 2016.

We all have talents and skills that should be shared and enjoyed with others says Kalpesh Zalavadiya ,the founder and director of K'z Dance Entertainment UK.

K’z Dance and Agnieszka are looking forward to sharing their passion for Bollywood dance with you some time in 2016. They will offer a series of dance & fitness workshops for all age groups and abilities at different places.

We will share more details with you in due course. If you are interested in finding out more visit https://www.facebook.com/kzdanceentertainmentltd or www.kzdance.co.uk

Do you have any story to share? Contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. or send us a message via our Facebook page.


pressta cdest

Nasze forum

Could not connect to MySQL.

Z albumu WŻ

WŻ Historia
WŻ Historia

Kalendarium

dziś są imieniny:
Szymona, Konstancji, Flawiana
wszystkiego najlepszego
życzy redakcja.

Urząd Miasta

Aktualności

Aktualności Urząd Miasta Żory

MOK Żory