Zostań współtwórcą niezwykłego Przystanku Żory - Wirtualne Żory

Kredyt pogodny 

Przystanek Żory grafika 1

Jak błąd dziennikarza i żart przy piwie doprowadził do jednego z najbardziej fascynujących wydarzeń tego lata? Przekonamy się już na Przystanku Żory 6-7 sierpnia na Cegielni. Zanim jednak żorzanie pokażą, co to znaczy lokalna inicjatywa  – organizatorzy zachęcają do współpracy. Wciąż poszukiwani są darczyńcy i sponsorzy.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że swój Przystanek będą organizować Żory. Wszystkiemu „winna” jest Gazeta Wyborcza, która opublikowała artykuł z błędną informacją. Dziennikarz, pisząc o żorzance Ewie Swobodzie, pomylił Żory z Żarami, twierdząc, że Przystanek Woodstock co roku odbywa się w Żorach. Mały błąd przyczynił się do ogromnego przedsięwzięcia!

Co to jest Przystanek Żory?

Przystanek Żory to lokalne wydarzenie, oddolna inicjatywa mieszkańców miasta. Odbędzie się 6-7 sierpnia 2016 r., a klimatem nawiąże do festiwalu z Kostrzyna nad Odrą. W programie przewidziano nie tylko koncerty, ale także warsztaty, prelekcje i wykłady. Wkrótce poznamy pierwszych artystów. 

Jak wesprzeć inicjatywę?

Organizatorzy i pomysłodawcy potrzebują wsparcia finansowego lub rzeczowego, które umożliwi przygotowanie imprezy przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. W tym celu zostało uruchomione specjalne konto. Kontem oficjalnie zarządza Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, który udziela wsparcia organizacyjnego i merytorycznego.

Poniżej dane do przelewu:

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Numer konta: 71 1050 1676 1000 0004 0269 7502

Tytuł wpłaty: Darowizna na Festiwal Muzyczny "Przystanek Żory"

W zamian za sponsoring, organizatorzy zapewniają promocję w mediach społecznościowych, na stronie internetowej lub w trakcie wydarzenia. Są również otwarci na inne formy promocji – całość można sprawdzić tutajhttp://przystanekzory.pl/pliki/Przystanek%20Zory%20-%20oferta%20dla%20sponsorow.pdf. Dodatkowo został uruchomiony numer telefonu, dedykowany firmom zainteresowanym sponsoringiem: +48 799 776 497. Możliwy jest także kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przystanek Żory w liczbach

Żorzanie wspólnymi siłami pokonali wiele barier, udowadniając, że chętnie angażują się w życie miasta: 26 wolontariuszy, 40 zespołów muzycznych oraz 38 pomysłów na warsztaty wraz z prelekcjami to liczby ulegające stałemu powiększeniu. Swoją obecność, poprzez portal społecznościowy Facebook, zadeklarowało ponad 2 tysiące osób, z czego wydarzenie obserwuje ok. 3 tysięcy. Informacja o Przystanku dotarła zaś do 13 tysięcy użytkowników portalu.

Śledź fanpage: https://www.facebook.com/PrzystanekZory/

Zobacz filmik promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=RyNTqIa0fxw

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/444004832460957/

 


pressta cdest

Nasze forum

Could not connect to MySQL.

Z albumu WŻ

WŻ Historia
WŻ Historia

Kalendarium

dziś są imieniny:
Szymona, Konstancji, Flawiana
wszystkiego najlepszego
życzy redakcja.

Urząd Miasta

Aktualności

Aktualności Urząd Miasta Żory

MOK Żory