Zostań współtwórcą niezwykłego Przystanku Żory - Wirtualne Żory

Kredyt pogodny 

Przystanek Żory grafika 1

Jak błąd dziennikarza i żart przy piwie doprowadził do jednego z najbardziej fascynujących wydarzeń tego lata? Przekonamy się już na Przystanku Żory 6-7 sierpnia na Cegielni. Zanim jednak żorzanie pokażą, co to znaczy lokalna inicjatywa  – organizatorzy zachęcają do współpracy. Wciąż poszukiwani są darczyńcy i sponsorzy.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że swój Przystanek będą organizować Żory. Wszystkiemu „winna” jest Gazeta Wyborcza, która opublikowała artykuł z błędną informacją. Dziennikarz, pisząc o żorzance Ewie Swobodzie, pomylił Żory z Żarami, twierdząc, że Przystanek Woodstock co roku odbywa się w Żorach. Mały błąd przyczynił się do ogromnego przedsięwzięcia!

Co to jest Przystanek Żory?

Przystanek Żory to lokalne wydarzenie, oddolna inicjatywa mieszkańców miasta. Odbędzie się 6-7 sierpnia 2016 r., a klimatem nawiąże do festiwalu z Kostrzyna nad Odrą. W programie przewidziano nie tylko koncerty, ale także warsztaty, prelekcje i wykłady. Wkrótce poznamy pierwszych artystów. 

Jak wesprzeć inicjatywę?

Organizatorzy i pomysłodawcy potrzebują wsparcia finansowego lub rzeczowego, które umożliwi przygotowanie imprezy przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. W tym celu zostało uruchomione specjalne konto. Kontem oficjalnie zarządza Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, który udziela wsparcia organizacyjnego i merytorycznego.

Poniżej dane do przelewu:

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Numer konta: 71 1050 1676 1000 0004 0269 7502

Tytuł wpłaty: Darowizna na Festiwal Muzyczny "Przystanek Żory"

W zamian za sponsoring, organizatorzy zapewniają promocję w mediach społecznościowych, na stronie internetowej lub w trakcie wydarzenia. Są również otwarci na inne formy promocji – całość można sprawdzić tutajhttp://przystanekzory.pl/pliki/Przystanek%20Zory%20-%20oferta%20dla%20sponsorow.pdf. Dodatkowo został uruchomiony numer telefonu, dedykowany firmom zainteresowanym sponsoringiem: +48 799 776 497. Możliwy jest także kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przystanek Żory w liczbach

Żorzanie wspólnymi siłami pokonali wiele barier, udowadniając, że chętnie angażują się w życie miasta: 26 wolontariuszy, 40 zespołów muzycznych oraz 38 pomysłów na warsztaty wraz z prelekcjami to liczby ulegające stałemu powiększeniu. Swoją obecność, poprzez portal społecznościowy Facebook, zadeklarowało ponad 2 tysiące osób, z czego wydarzenie obserwuje ok. 3 tysięcy. Informacja o Przystanku dotarła zaś do 13 tysięcy użytkowników portalu.

Śledź fanpage: https://www.facebook.com/PrzystanekZory/

Zobacz filmik promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=RyNTqIa0fxw

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/444004832460957/

 


pressta cdest

Nasze forum

Could not connect to MySQL.

Z albumu WŻ

WŻ Historia
WŻ Historia

Kalendarium

dziś są imieniny:
Juliana, Lukasza
wszystkiego najlepszego
życzy redakcja.

Urząd Miasta

Aktualności

Aktualności Urząd Miasta Żory
 • Biegacze opanowali Żory! Za nami X Żorski Bieg Uliczny

  Niemal 1800 osób przebiegło ulicami Żor podczas największej miejskiej imprezy sportowej, czyli Żorskiego Biegu Ulicznego! Szczególną popularnością cieszył się Bieg po zdrowie, na dystansie 2,5 km, podczas którego padł frekwencyjny rekord. Gościem specjalnym jubileuszowej, dziesiątej edycji imprezy był wybitny młociarz Szymon Ziółkowski.

  Read more...

 • Siatkarz z Żor wśród olimpijskich nadziei!

  Reprezentacje 16 województw, złożone z młodych siatkarzy z rocznika 2002 rywalizowały w Spale w 28. Turnieju Nadziei Olimpijskich. W kadrze Śląska jedną z czołowych postaci był żorzanin Marek Komorowski!

  Read more...

 • Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

  Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

  Read more...

MOK Żory